Podaruj 1,5% Fundacja posiada status OPP

Szanowni Państwo!

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Medycyny w Dziedzinie Endokrynologii i Chorób Metabolicznych została założona w 2012 roku. Od sierpnia 2023 Fundacja uzyskała, decyzją sądu, status OPP, czyli można pozyskiwać środki z odpisu 1.5% od podatku rocznego. Fundacja  ma status ”non profit”, czyli zarówno Prezes Fundacji jak i Członkowie Zarządu nie pobierają żadnych wynagrodzeń za swoją pracę w Fundacji. Fundacja ma w swoich celach wspieranie działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia, a także wspieranie działań z zakresu nauki  i edukacji. Fundacja dąży do wprowadzania nowych metod profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorych z problemami endokrynologicznymi i metabolicznymi. Fundacja wspiera tworzenie programów naukowo-badawczych mających na celu zwiększenie możliwości i skuteczności leczenia chorych endokrynologicznych. Choroby endokrynologiczne  i metaboliczne stanowią częsty problem zdrowotny, do najczęstszych należą choroby tarczycy, cukrzyca, otyłość, choroby przysadki, nadnerczy i choroby innych gruczołów wydzielania wewnętrznego. Fundacja wspiera również działalność wydawniczą zarówno podręczników endokrynologicznych jak i artykułów naukowych, co umożliwia rozwój młodych lekarzy i równocześnie przekłada się na lepszy poziom opieki medycznej nad pacjentami.  W oparciu o przedstawione powyżej cele Fundacji jeszcze raz zachęcam Państwa do wsparcia Fundacji swoim odpisem 1.5% z podatku rocznego.

Z wyrazami szacunku
Prezes Fundacji Na Rzecz Rozwoju Medycyny W Dziedzinie Endokrynologii I Chorób Metabolicznych
Prof. dr hab. n. med. Anhelli Syrenicz

KRS 0000421938