Skip to content

Nasze działania Podjęte przedsięwzięcia przez Fundację

 • 07.06.2023

  OPP

  Uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego.

 • 2022

  Pandemia Covid-19

 • 2021

  Działalność statutowa

  1. 28 stycznia 2021 sp. z o.o. wykonała diagnostykę ap. usg Aioka Alpha 7 s/n M01634
  2. 1 września 2021 zamówiono opracowanie statystyki wyników i redakcję artykułu
 • 2020

  Działalność statutowa

  1. Zakup odczynników do badań diagnostycznych wg oferty 863975SQ Life Technologies Polska sp. z o.o.
  2. Badania diagnostyczne – PET MR Centrum Onkologii w Bydgoszczy
  3. Opłata za publikacje naukowe MDPI Szwajcaria
  4. Sprzedaż książek
 • 03-05.10.2019

  VII Zjazd Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego

  W dniach 3-5.10.2019r. w Bydgoszczy odbył się VII Zjazd Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego. Organizatorami spotkania byli Fundacja na Rzecz Rozwoju Medycyny w Dziedzinie Endokrynologii i Chorób Metabolicznych oraz firma GreenLight Consulting Sp. z o.o. – zapewniająca kompleksową obsługę multimedialną.

  Tematyka spotkania obejmowała przegląd osiągnięć naukowych specjalistów krajowych i zagranicznych, realizowany w formie sesji plenarnych i plakatowych. Jednym z tematów spotkania była dyskusja z zakresu fizjologii i patologii gruczołu tarczycowego. Przeprowadzono warsztaty USC z udziałem pacjentów. 

 • 07.06.2019

  Spotkanie naukowe

  W dniu 7.06.2019r. w Szczecinie odbyło się Spotkanie Naukowe „Diagnostyka i leczenie guzów neuroendokrynnych”, którego współorganizatorami było polskie Towarzystwo Endokrynologiczne oddział Zachodniopomorski i Fundacja na Rzecz Rozwoju Medycyny w Dziedzinie Endokrynologii i Chorób Metabolicznych.

  Tematyka spotkania:

  1. Ogólne zasady diagnostyki i leczenia guzów neuroendokrynnych GEP-NET. Prelegent prof. dr hab. n. med. Anhelli Syrenicz z Kliniki Endokrynologii, Chorób Metabolicznych i Chorób Wewnętrznych PUM w Szczecinie,
  2. PRRT w leczeniu guzów neuroendokrynnych. Prelegent prof. dr hab. n. med. Grzegorz Kamiński z Kliniki Endokrynologii i Terapii Izotopowej, Wojskowy instytut medyczny w Warszawie,
  1. Terapia onkologiczna chorych z guzami neuroendokrynnymi. Prelegent lek. med. Łukasz Hajac z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu,
  2. Problemy innych nowotworów u chorych z guzami neuroendokrynnymi – opis przypadku. Prelegent dr n. med. Elżbieta Andrysiak-Mamos z Kliniki Endokrynologii, Chorób Metabolicznych i Chorób Wewnętrznych PUM w Szczecinie.
 • 20.03.2019

  Spotkanie naukowe

  W dniu 20.03.2019r. w Szczecinie odbyło się Spotkanie Naukowe. Organizatorami spotkania było Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne Oddział Zachodniopomorski i Fundacja na Rzecz Rozwoju Medycyny w Dziedzinie Endokrynologii i Chorób Metabolicznych oraz firma farmaceutyczna LEK-AM Sp. z o.o.

  Tematyka spotkania:

  1. Witamina D – luksus czy konieczność? Prelegent dr n. med. Waldemar Misiorowski z Kliniki Endokrynologii CMKP w Warszawie,
  2. Plejotropowe działanie witaminy D3. Prelegent prof. dr hab. n. med. Anhelli Syrenicz z Kliniki Endokrynologii, Chorób Metabolicznych i Chorób Wewnętrznych PUM w Szczecinie.
 • 27.10.2018

  Spotkanie naukowe

  W dniu 27.10.2018 roku w Szczecinie odbyło się spotkanie naukowe. Organizatorami było Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne Oddział Zachodniopomorski, Fundacja na Rzecz Rozwoju Medycyny w Dziedzinie Endokrynologii i Chorób Metabolicznych oraz firma farmaceutyczna Merck sp. z o.o.

  Tematyka spotkania:

  1. Dieta bezglutenowa w chorobie Hashimoto – badania własne i przegląd piśmiennictwa, lek. Med. Jakub Pobłocki
  2. Współistnienie cukrzycy typu 2 i choroby tarczycy – przedstawienie przypadku, prof. Dr n. med. Anhelli Syrenicz.
 • 2016

  Program naukowy PUM

  W 2016 roku Fundacja wykonywała badania densytometryczne w ramach programu naukowego PUM 11/11 PB, na podstawie umowy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie.

 • 2015

  Program naukowy PUM

  W 2015 roku Fundacja wykonywała badania densytometryczne w ramach programu naukowego PUM 11/11 PB, na podstawie umowy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie.