Nasze działania Podjęte przedsięwzięcia przez Fundację
- 07.06.2023
OPP
Uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego.
- 2022
Pandemia Covid-19
- 2021
Działalność statutowa
- 28 stycznia 2021 sp. z o.o. wykonała diagnostykę ap. usg Aioka Alpha 7 s/n M01634
- 1 września 2021 zamówiono opracowanie statystyki wyników i redakcję artykułu
- 2020
Działalność statutowa
- Zakup odczynników do badań diagnostycznych wg oferty 863975SQ Life Technologies Polska sp. z o.o.
- Badania diagnostyczne – PET MR Centrum Onkologii w Bydgoszczy
- Opłata za publikacje naukowe MDPI Szwajcaria
- Sprzedaż książek
- 03-05.10.2019
VII Zjazd Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego
W dniach 3-5.10.2019r. w Bydgoszczy odbył się VII Zjazd Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego. Organizatorami spotkania byli Fundacja na Rzecz Rozwoju Medycyny w Dziedzinie Endokrynologii i Chorób Metabolicznych oraz firma GreenLight Consulting Sp. z o.o. – zapewniająca kompleksową obsługę multimedialną.
Tematyka spotkania obejmowała przegląd osiągnięć naukowych specjalistów krajowych i zagranicznych, realizowany w formie sesji plenarnych i plakatowych. Jednym z tematów spotkania była dyskusja z zakresu fizjologii i patologii gruczołu tarczycowego. Przeprowadzono warsztaty USC z udziałem pacjentów.
- 07.06.2019
Spotkanie naukowe
W dniu 7.06.2019r. w Szczecinie odbyło się Spotkanie Naukowe „Diagnostyka i leczenie guzów neuroendokrynnych”, którego współorganizatorami było polskie Towarzystwo Endokrynologiczne oddział Zachodniopomorski i Fundacja na Rzecz Rozwoju Medycyny w Dziedzinie Endokrynologii i Chorób Metabolicznych.
Tematyka spotkania:
- Ogólne zasady diagnostyki i leczenia guzów neuroendokrynnych GEP-NET. Prelegent prof. dr hab. n. med. Anhelli Syrenicz z Kliniki Endokrynologii, Chorób Metabolicznych i Chorób Wewnętrznych PUM w Szczecinie,
- PRRT w leczeniu guzów neuroendokrynnych. Prelegent prof. dr hab. n. med. Grzegorz Kamiński z Kliniki Endokrynologii i Terapii Izotopowej, Wojskowy instytut medyczny w Warszawie,
- Terapia onkologiczna chorych z guzami neuroendokrynnymi. Prelegent lek. med. Łukasz Hajac z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu,
- Problemy innych nowotworów u chorych z guzami neuroendokrynnymi – opis przypadku. Prelegent dr n. med. Elżbieta Andrysiak-Mamos z Kliniki Endokrynologii, Chorób Metabolicznych i Chorób Wewnętrznych PUM w Szczecinie.
- 20.03.2019
Spotkanie naukowe
W dniu 20.03.2019r. w Szczecinie odbyło się Spotkanie Naukowe. Organizatorami spotkania było Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne Oddział Zachodniopomorski i Fundacja na Rzecz Rozwoju Medycyny w Dziedzinie Endokrynologii i Chorób Metabolicznych oraz firma farmaceutyczna LEK-AM Sp. z o.o.
Tematyka spotkania:
- Witamina D – luksus czy konieczność? Prelegent dr n. med. Waldemar Misiorowski z Kliniki Endokrynologii CMKP w Warszawie,
- Plejotropowe działanie witaminy D3. Prelegent prof. dr hab. n. med. Anhelli Syrenicz z Kliniki Endokrynologii, Chorób Metabolicznych i Chorób Wewnętrznych PUM w Szczecinie.
- 27.10.2018
Spotkanie naukowe
W dniu 27.10.2018 roku w Szczecinie odbyło się spotkanie naukowe. Organizatorami było Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne Oddział Zachodniopomorski, Fundacja na Rzecz Rozwoju Medycyny w Dziedzinie Endokrynologii i Chorób Metabolicznych oraz firma farmaceutyczna Merck sp. z o.o.
Tematyka spotkania:
- Dieta bezglutenowa w chorobie Hashimoto – badania własne i przegląd piśmiennictwa, lek. Med. Jakub Pobłocki
- Współistnienie cukrzycy typu 2 i choroby tarczycy – przedstawienie przypadku, prof. Dr n. med. Anhelli Syrenicz.
- 2016
Program naukowy PUM
W 2016 roku Fundacja wykonywała badania densytometryczne w ramach programu naukowego PUM 11/11 PB, na podstawie umowy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie.
- 2015
Program naukowy PUM
W 2015 roku Fundacja wykonywała badania densytometryczne w ramach programu naukowego PUM 11/11 PB, na podstawie umowy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie.